supplements for weight loss, pilspotency – penis enlargement pills
Categories:

Tabletki na porost włósów na receptę – jak działają?

Problem nadmiernego wypadania włosów dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jedną z częstszych przyczyn utraty włosów jest łysienie androgenowe, spowodowane nadwrażliwością mieszków włosowych na androgeny. W przypadku osób zmagających się z łysieniem wywołanym nadmierną produkcją DHT, stosuje się tabletki na porost włosów, które wydawane są wyłącznie na receptę i zawierają finasterydu lub dutasterydu. Te preparaty pierwotnie były stosowane w leczeniu łagodnego przerostu gruczołu krokowego, ale okazało się, że ich efektem ubocznym jest nie tylko ograniczenie wypadania włosów, ale również poprawa ich wzrostu.

Rożnica pomiędzy tabletkami na receptę, a tymi bez recepty

Naturalne tabletki na porost włosów, takie jak folisin, profolan, locerin czy vita hair man, opierają się na składnikach pochodzenia naturalnego, takich jak witaminy i minerały oraz ekstrakty roślinne. Zazwyczaj zawierają one witaminy E, A i C oraz minerały takie jak cynk, żelazo, miedź, selen. Często znajdują się w nich także wyciągi z ziół, takich jak skrzyp polny, pokrzywa i palma sabałowa. Te składniki pomagają uzupełnić braki niezbędnych dla zdrowia skóry głowy i mieszków włosowych składników odżywczych.

Tabletki na porost włosów, które wydawane są na receptę, takie jak proscar, finaster czy androstatin, hamują działanie enzymu 5-alfa-reduktazy, który przekształca testosteron w dihydrotestosteron (DHT). Nadmiar DHT prowadzi do miniaturyzacji mieszków włosowych i sprawia, że włosy stają się cienkie, słabe i znacznie częściej wypadają. Z tego powodu warto skorzystać z tabletek na porost włosów bez recepty, na których temat możemy poczytać na taneralpro2 – https://taneralpro2.com/es/las-mejores-pastillas-para-el-crecimiento-del-cabello-clasificacion-de-los-preparados/

Leczenie tabletkami na porost włosów na bazie finasterydu trwa zazwyczaj około 6 miesięcy. W trakcie tego czasu stosuje się dawkę 1 mg leku, która według badań klinicznych jest skuteczna w zahamowaniu wypadania włosów i przyspieszeniu ich porostu. Wybór odpowiedniej metody leczenia i rodzaju tabletki będzie zależeć od przyczyny utraty włosów. W przypadku łysienia spowodowanego nadmiarem DHT skuteczne mogą okazać się leki na receptę zawierające finasterydu lub dutasterydu. Natomiast jeśli wypadanie włosów jest wynikiem niedoborów składników odżywczych, naturalne tabletki mogą być wystarczające.

Czy tabletki na receptę powodują skutki uboczne?

Sposobem na problem nadmiernego wypadania włosów, który nie jest związany z nadmiarem DHT, mogą być tabletki na receptę wspomagające porost włosów. Tego typu leki działają poprzez ograniczenie aktywności enzymu odpowiedzialnego za konwersję testosteronu do DHT. W efekcie mogą one nie tylko zahamować wypadanie włosów, ale także wspomóc ich lepszy wzrost.

Należy jednak pamiętać, że stosowanie leków na receptę wiąże się z ryzykiem działań niepożądanych, takich jak pogorszenie samopoczucia, spadek libido, zaburzenia erekcji, zmniejszenie ilości nasienia czy kołatanie serca. Tabletki na receptę mogą również powodować reakcje uczuleniowe. Dlatego przed rozpoczęciem kuracji warto skonsultować się z lekarzem i upewnić, że dany lek będzie odpowiedni w danej sytuacji.